Wakacje w siodle

Zakwaterowanie

Noclegi w budynku byłej leśniczówki w miejscowości Kobylno-Niwa (2km za wsią). Pokoje 2-, 4-, i 5-osobowe z łazienkami. Na terenie: stajnia, stołówka, TV, boisko, tenis stołowy, dostęp do Internetu, balkon. Zdjęcia obiektu dostepne w galerii. Możliwość rozpalenia ogniska bądź grilla, ponadto do dyspozycji gości stoi kilka rowerów i koszyki na grzyby oraz owoce lasu. Do najbliższych sklepów można udać się piechotą bądź rowerem (15min).

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) - pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu a ostatnim śniadanie. Posiłki odbywają sie zazwyczaj w następujących godzinach: śniadanie g.8:00 - obiad g.14:00 - kolacja g.19:00. Swojska kuchnia domowa.


1. 23.06. - 07.07.20182.240,-14 dni
2. 07.07. - 17.07.20181.600,-10 dni
3. 18.07. - 28.07.20181.600,-10 dni
4. 29.07. - 11.08.20182.240,-14 dni
5. 11.08. - 21.08.20181.600,-10 dni
6. 21.08. - 31.08.20181.600,-10 dni
Zapraszamy!


Nasze obozy są zgłaszane do Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Opolu, a w zakresie higieny oraz żywienia jesteśmy nadzorowani przez tutejszy Sanepid.

Dla kogo oferta?

Obóz przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 10 - 18 lat zainteresowanej jazdą konną. Jednakże mając na uwadze doświadczenia z lat ubiegłych apelujemy ażeby w naszych obozach jeździeckich uczestniczyła młodzież dojrzała emocjonalnie, samodzielna i sprawna fizycznie. Nie życzymy sobie gościć rozpieszczonych i rozkapryszonych histeryczek w rodzaju laleczek 'Barbie'. Wychodzimy z założenia, że amazonki to zwykle dziewczęta z charakterem, które dadzą sobie w przyszłości radę z różnymi sytuacjami życiowymi, a tym samym są samodzielne w myśleniu i kontaktach towarzyskich. Osoby słabe psychicznie nie są w stanie dominować na grzbiecie tak silnego stworzenia jakim jest koń.
Jednocześnie żeby nie było nieporozumień, informujemy, że nasze obozy jeździeckie nie są formą wczasów w siodle o standardzie np. Hotelu Gołębiewski. Oferujemy pokoje 4 i 5 osobowe z łazienkami. Wymagamy od obozowiczów sprzątania w zajmowanych pokojach i utrzymywania ładu na łóżkach jak to jest w zwyczaju na innych obozach młodzieżowych. Prosimy nie traktować tego oświadczenia jako impertynencji ale wynika ono z naszych obserwacji i często z przykrych sytuacji wychowawczych, destabilizujących atmosferę życia obozowego.

Program ramowy

Codziennie nauka jazdy konnej po ujeżdżalni oraz w terenie. W dni, w których zaplanowane są dłuższe wycieczki, jazdy mogą zostać odwołane. W ciągu dnia odbywają się 2 jazdy konne, zazwyczaj:
- maneż 45min + teren 60min (w zależności od umiejętności jeźdzców),
- lonża 30min (nauka jazdy konnej od podstaw dla osób początkujących).

Pełna obsługa koni - wczasowicze sami pod okiem instruktora sprowadzają konie z pastwisk, poją i czyszczą je oraz siodłają. Dodatkowo możliwy jest całodniowy rajd konny nad Zalew Turawski lub Jezioro Srebrne połączony z pławieniem koni (opcjonalnie, tylko dla zaawansowanych).

Konie rasy małopolskiej, fryzyjskiej, SP - sprawdzone w rekreacji. Wierzchowce dobieramy wg umiejętności i wzrostu jeźdźców. Nie ma możliwości rezerwowania jednego konia na cały obóz. Nie posiadamy krytej hali, nauka skoków dopuszczona jedynie na turnusie dla zaawansowanych jeźdźców!

W upalne dni plażowanie nad Jeziorem Srebrnym. Wycieczki w czasie turnusu to m.in. zwiedzanie Skansenu Wsi Opolskiej lub Grodu Rycerskiego koło Byczyny, Góra Św. Anny, ewentualnie wycieczka po stadninach i ośrodkach jeździeckich. Dodatkowe atrakcje jakie zapewniamy obejmują strzelanie z łuku, podchody konne, turniej kawaleryjski, jazda na oklep, badminton, ogniska, plażowanie, disco Azteca i Laxy.

Impreza rozpoczyna sie obiadem - prosimy przyjeżdżać ok. 12:00. Powrót do domów po śniadaniu.

Dojazd

Dojazd na własny koszt. Pociągiem do Opola lub Kluczborka, następnie autobusem PKS do Kobylna lub Bierdzan. Istnieje możliwość telefonicznego uzgodnienia odbioru z dworca PKP lub PKS (22 km od Opola, 20 km od Kluczborka). Jadąc samochodem od strony Jełowej proszę skręcić do małej wsi Grabie, jechać prosto aż do wsi Kobylno. Pzy białym kościele należy jechać "mini serpentyną" ulicą Polną - cały czas asfaltem. Po minięciu zabudowań proszę jechać asfaltową drogą ok. 2km - znajdujemy się na jej końcu. Możliwy dojazd również drogą leśną od strony Ligoty Turawskiej bądź Bierdzan.

  konie
 • dobry humor :-)
 • wygodne obuwie sportowe na płaskiej podeszwie
 • ewentualnie buty do jazdy konnej: sztyblety/oficerki
 • pantofle domowe
 • spodnie dresowe, legginsy bądź bryczesy
 • toczek albo kask
 • rękawiczki, palcat, sztylpy (nieobowiązkowe)
 • strój kąpielowy
 • ciepły sweter, kurtka przeciwdeszczowa
 • środek na komary, krem z filtrem UV
Świadczenia ujęte w cenie

Wyżywienie, zakwaterowanie, zajęcia wg. oferowanego programu. Opieka doświadczonej kadry instruktorskiej pracującej pod kierunkiem trenera II kl. P.Z.J. Nie ubezpieczamy od NNW.

Rezerwacji terminu dokonujemy po uzgodnieniu telefonicznym i otrzymaniu zadatku gwarancyjnego w kwocie 300zł przekazem pocztowym na nasz adres lub przelewem na konto. Po otrzymaniu zadatku potwierdzamy jego otrzymanie i rezerwację, przesyłając potwierdzenie na wskazany przez płatnika adres wraz z kartą zdrowia. Na życzenie wystawiamy rachunek za wypoczynek.

WTK KAWALKADA
Wiejska 53
46-024 Kobylno
Konto bankowe: 50 1050 1504 1000 0091 3927 1952
Pozostałą należność prosimy regulować w dniu rozpoczęcia imprezy.

Telefon kontaktowy:
+48 518 972 481